אינדקס  Latest images  הרשם  התחבר  

טיפים ותדריך קצר לבניית חבילה(קונסטרקטד/לימיטד):

Go down 
2 posters
מחברהודעה
tnvsh
מנהל ליגה
מנהל ליגה

מספר הודעות : 28

Gift Progress
Gift Points:
טיפים ותדריך קצר לבניית חבילה(קונסטרקטד/לימיטד): Left_bar_bleue0/100טיפים ותדריך קצר לבניית חבילה(קונסטרקטד/לימיטד): Empty_bar_bleue  (0/100)

טיפים ותדריך קצר לבניית חבילה(קונסטרקטד/לימיטד): Empty
הודעהנושא: טיפים ותדריך קצר לבניית חבילה(קונסטרקטד/לימיטד):   טיפים ותדריך קצר לבניית חבילה(קונסטרקטד/לימיטד): Empty06.08.13 2:12

בס"ד

אז מה צריך כדי לבנות חבילה טובה? טיפים ותדריך קצר: [בעיקר למתחילים]

1. רעיון:
חבילה טובה  היא יותר מסתם אוסף של קלפים טובים מאותם הצבעים. חבילה צריכה שתהיה לה אסטרטגיית ניצחון מסויימת- מצב אליו היא רוצה להוביל את המשחק, כי מצב זה יבטיח לה את הניצחון.
לכן- צריכה להיות בחבילה סינרגיה- הקלפים צריכים להועיל אחד לשני ו"לתקשר" איתם באיזשהו אופן כדי להביא למצב המיועד. לרוב, ככל שיש יותר קלפים שיש ביניהם סינרגיה, כך החבילה טובה יותר.
את הרעיון והאסטרטגיה של החבילה כדאי לבחור לפי סגנון המשחק שהשחקן אוהב ושהוא טוב בו, לפי קומבו שעליתם עליו שנראה לכם מגניב, או עוצמתי ויכול לשבור את הפורמט, וכו'.

2. אדמות:
כיוון שהמשאב הבסיסי ביותר ל(כמעט) כל חבילה הוא אדמות, אנחנו רוצים שיהיו בחבילה הרבה אדמות, כדי שנוכל לפתח את המשחק שלנו. מצד שני, אנחנו רוצים גם לקבל את הקסמים שלנו ולא רק אדמות כל הזמן. לכן, כדאי שהחבילה תהיה מורכבת מכ-40% אדמות, או 40%+ אדמה נוספת (ההרכב המדוייק עשוי להשתנות לכאן או לכאן בהתאם לאופי הדק, אך זהו הבסיס). כלומר כ-17 אדמות בחבילה של 40 קלפים, וכ23-25 אדמות בחבילה של 60 קלפים.
כמו כן, בחבילה המורכת ממס'  צבעים יש לשים לב גם לכמות הקלפים מכל צבע, אך גם לכמות הקלפים בהם העלות כוללת יותר ממאנה צבעונית אחת ( למשל 2 מאנות אדומות +2 חסרות צבע), או לקלפים שדורשים/מאפשרים עלות של יותר מצבע אחד.

3. אמנות הסינון:
במג'יק יש המון-המון, אבל המון (!) קלפים כייפיים-חזקים-עוצמתיים-מגניבים, ובכל זאת, אם היינו מנסים להכניס את כולם לחבילה אחת, ככל הנראה היינו מפסידים.
הדבר הזה די מובן להרבה שחקנים ולו באופן אינטואיטיבי, אבל למרות זאת, רבים מהשחקנים לא מצליחים לממש את זה בפועל ולבנות את החבילה שלהם בהתאם.
לכן, נראה לי שכדאי לחדד את הדברים היטב:
א. ככל שיש יותר קלפים בחבילה, הסיכוי שלי לקבל את הקלף שאני באמת הכי רוצה יורד.
ב. מרגע שבחרתי רעיון ואסטרטגיה לחבילה שלי, קלף הוא קלף "טוב" רק אם הוא משתלב ברעיון הזה ומקדם אותו ואת המשחק שלי על-פי האסטרטגיה של החבילה אל עבר המצב המנצח. ככל שהקלף יותר סינרגטי עם קלפים אחרים, ומתאים יותר לחבילה, הוא טוב יותר, אפילו אם באופן אובייקטיבי הוא קלף נוראי [הקלף One With  Nothing לדוגמא, יכול להיות טוב בחבילה מבוססת בית-קברות מתאימה, אך בפני עצמו הוא נראה נוראי].
המסקנות המתבקשות מהאמור לעיל הן:
i. יש לשחק כמות מינימלית של קלפים (כדי להגדיל את הסיכויים לקבל קלף מסויים)
ii. מכל קלף שבחרתי , כדאי לי לשחק כמה שיותר עותקים (לרוב 3-4 עותקים בקונסטרקטד)

כדי ליישם זאת יש צורך, מה לעשות, בוויתורים כואבים, וכאן נכנסת לתמונה יכולת חשובה מאוד, שהרבה פעמים מהווה את הפער בין שחקן טוב מאוד לשחקן סביר, ובין שחקן שיודע לשחק לשחקן שיודע לבנות חבילות- היכולת לסנן.
כולנו היינו רוצי לשחק כמה שיותר סוגי קלפים, ולא לוותר ולהפסיד שום קלף שווה וטוב, אבל לצערנו- זה פשוט לא יעיל. לכן- חשוב מאוד לדעת לוותר על קלפים, צבעים ואפילו פצצות חזקות, אם הן לא משתלבות באיזשהי צורה בחבילה המבוקשת.

עד כאן להפעם.
(מקווה ש..) המשך יבוא

טוביה
חזרה למעלה Go down
meidan.dror

מספר הודעות : 18

Gift Progress
Gift Points:
טיפים ותדריך קצר לבניית חבילה(קונסטרקטד/לימיטד): Left_bar_bleue0/100טיפים ותדריך קצר לבניית חבילה(קונסטרקטד/לימיטד): Empty_bar_bleue  (0/100)

טיפים ותדריך קצר לבניית חבילה(קונסטרקטד/לימיטד): Empty
הודעהנושא: Re: טיפים ותדריך קצר לבניית חבילה(קונסטרקטד/לימיטד):   טיפים ותדריך קצר לבניית חבילה(קונסטרקטד/לימיטד): Empty12.08.13 1:43

מדריך טוב תמשיך לכתוב
חזרה למעלה Go down

טיפים ותדריך קצר לבניית חבילה(קונסטרקטד/לימיטד):
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1
 Similar topics
-
» איך בונים חבילה במגיק?
» אני שחקן מגיק חדש יש למישהו טיפים למתחיל?
» קישורים שימושיים לבניית קומנדר ודקים בפרט
» ליגת רחובות פרה-קונסטרקטד
» הוכרז - דק מודרן פרה-קונסטרקטד ראשונה !